Wampirzy lifting dziaseł

Nasze zęby i dziąsła są pod ciągłym wpływem szkodzących czynników jak nieprawidłowa higiena jamy ustnej,  złe nawyki żywieniowe, nałogi. Niektórym z nas towarzyszą również choroby i dolegliwości jamy ustnej. Jak im można zaradzić? Co powiecie na wampirzy lifting … dziąseł?

Krew, która leczy? Nie ma w tym nic niekonwencjonalnego. Koncepcja zastosowania preparatów płytkowych pozyskanych z krwi pacjenta dla jego zdrowia ma już ponad 100 lat!

– Istotą tej terapii jest składnik, którego dawcą jest pacjent – jego własna krew. Najpierw jest ona pobierana z żyły, z której po odwirowaniu w specjalnej maszynie pozostaje tzw. fibryna bogatopłytkowa. W jej składzie znajdziemy czynniki ,które wspomagają procesy regeneracji tkanek pacjenta. Fibryna  z krwi pozwala na szybszy i sprawniejszy proces gojenia tkanek, redukcję stanu zapalnego oraz zmniejszenie ryzyka pojawienia się infekcji. Dodatkowo jest to materiał pochodzący od pacjenta, co zmniejsza możliwość nieprzyswojenia preparatu lub wystąpienia reakcji uczuleniowej .

Kolejną zaletą tej metody zaliczanej do nowej generacji koncentratów płytkowych jest jej prosty sposób przygotowania – PRF nie wymaga biochemicznej obróbki, jest więc to szybkie, niedrogie, a co najważniejsze – bezpieczne rozwiązanie. Dzięki tym atutom zabieg jest juz dostepny dla Pacjentow KLINIKI PLATIMNIUM

– Preparaty płytkowe z krwi pacjenta możemy wykorzystać w formie żelu lub membrany przy podnoszeniu dna zatoki (tzw. sinus lift) – pozwala to zabezpieczyć zębodół po usunięciu zęba lub np. w celu uzupełnienia ubytków kości podczas zabiegu wszczepiania implantów zębowych. 

 Preparaty płytkowe  stoujemy w leczeniu  paradontozy, która sieje spustoszenie w tkankach miękkich tj. dziąsłach i pogarsza ich funkcjonalność. Gdy stan zapalny dziąseł się nasila i dotyka również głębokich tkanek przyzębia musimy usunąć zniszczone tkanki oraz je odtworzyć. W takiej sytuacji użycie masy płytkowej wspiera proces leczenia periodontologicznego i przyspiesza gojenie.

– Użycie preparatów płytkowych pozyskiwanych z krwi pacjenta stosuje się z powodzeniem, ze względu na ich wsparcie procesu leczenia, a przede wszystkim całkowity brak skutków ubocznych tego rozwiązania. W KLINICE PLATINIUM staramy się wykorzystywać każde metody, które przynoszą dobre efekty. Szczególnie kiedy okazuje się, że terapia może korzystać z własnych zasobów pacjenta, takich jak jego własna krew!

 

Chcesz umówić się na wizytę? Masz pytania o leczenie?

Wyślij formularz kontaktowy

lub zadzwoń do nas:

502-471-973