Korony pełnoceramiczne i cerkonowe

Kiedy dojdzie do uszkodzenia  powierzchni zewnętrznej zęba na skutek próchnicy, albo urazu, proponujemy bezwzględnie naprawę tego uszkodzenia .  Najlepszym uzupełnieniem  jest korona pełnoceramiczna.

Nieleczony, uszkodzony ząb nie tylko szpeci, ale także może stać się źródłem rozprzestrzeniania się próchnicy do głębszych tkanek zęba i korzenia, prowadząc do leczenia kanałowego a nawet jego utraty.

Pełnoceramiczna korona protetyczna pozwoli na zastąpienie zniszczonej części zęba najbardziej naturalnie wyglądającym, estetycznym, precyzyjnie wykonanym, i bezpiecznym uzupełnieniem. A co najważniejsze, wygląda zupełnie jak naturalny ząb i nie zawiera metalu.

Uzupełnienia pełnoceramiczne zaliczane są do najlepszych. Wysoki standard uzupełnienia uzyskiwany jest za sprawą zastosowania komputerów na każdym etapie ich projektowania i wytwarzania. Dzięki temu uzyskane uzupełnienie protetyczne wykazuje takie same cechy jak naturalny ząb. Przez wzgląd na wysokie walory estetyczne uzupełnienia pełnoceramiczne proponowane są Pacjentom do rekonstrukcji uzębienia w strefie estetycznej. Cercon czyli tlenek cerconu potocznie nazywany jest białym złotem ze względu na swoje doskonałe właściwości i walory.

Korony pełnoceramiczne na podbudowie z tlenku cyrkonu gwarantują: 

  • Naturalną transparencję.
  • Doskonałe efekty estetyczne.
  • Bardzo wysoka wytrzymałość i trwałość.
  • Perfekcyjne dopasowanie.
  • Brak podrażnień tkanek i alergii.
  • Niskie przewodzenie ciepła.

Dzięki właściwościom optycznym zbliżonym do tkanek zęba, materiały pełnoceramiczne posiadają dodatkową zaletę: 

  • Możliwość odtworzenia gry światła zbliżonej do występującej w zębach naturalnych!!!
  • Ponadto nie występują w tym przypadku szare przebarwienia dziąseł spowodowane ciemną podbudową z metalu lub widocznym metalowym brzegiem dziąsła (korony ceramiczne na metalu).

W każdym przypadku rekonstrukcji uśmiechu w KLINICE PLATINIUM wykonuje się tzw. Cyfrową Analizę Uśmiechu DCS .

 

Chcesz umówić się na wizytę? Masz pytania o leczenie?

Wyślij formularz kontaktowy

lub zadzwoń do nas:

502-471-973